(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Galaxy z Krze Duże do Poznania (Nr 4603689)

Ford Galaxy z Krze Duże do Poznania

Marka i model:

Ford Galaxy 2.0 TDCi

Waga w kg (łączna):

1766

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 310.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 25 cze 2019 do 28 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.