(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Granada Kombi (Nr 1681468)

Ford Granada Kombi

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 461.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Szalejów Górny

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.