(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford K (Nr 5229834)

Ford K

Marka i model:

Ford K

Waga w kg (łączna):

962

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1314.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Barlinek

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Norwegia, Rogaland, Stavanger

6 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.