Ford K (Nr 6000191)

Ford K

Marka i model:

Ford Ka

Waga w kg (łączna):

2500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2173.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Brighton And Hove, Hove

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Atarfe

25 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.