(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Ka (Nr 5116994)

Ford Ka

Marka i model:

Ford Ka

Waga w kg (łączna):

950

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 973.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Hockenheim

Od 21 wrz 2019 do 6 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Sosnowiec

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.