(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

FORD KA (Nr 5332862)

Marka i model:

FORD KA

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 880.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

29 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

31 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.