(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Kuga (Nr 4737100)

Ford Kuga

Marka i model:

Ford Kuga 2.0 Diesel

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1280

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 707.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Osnabrück

19 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Jaworzyna Śląska

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.