ford maverick 1971 (Nr 7472688)

ford maverick 1971
Waga
Sztuk
ford maverick 1971
Długość
410 cm
ok.
1100 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1100 kg
Dystans
1291 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, A Pobra Do Caramiñal

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.