(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 11:44

Ford Mondeo

(Nr 2325528)
Ford Mondeo

Marka i model:

Ford Mondeo

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1339.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dobroszów Wielki, 66-010, Polska

Od 1 lut 2018 do 8 lut 2018

Adres i termin dostawy

Basingstoke, M19 3JP, Wielka Brytania

Termin elastyczny