(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 20:34

Ford Mondeo

(Nr 2340036)
Ford Mondeo

Marka i model:

Ford Mondeo

Waga w kg (łączna):

1555.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2424.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Clonmel, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Żywiec, Polska

Termin elastyczny