(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Mondeo (Nr 2347876)

Marka i model:

Ford Mondeo

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1261.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

10 lut 2018

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Haga

11 lut 2018


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.