(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 10:33

Ford mondeo

(Nr 3004776)
Ford mondeo

Marka i model:

Ford mondeo

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 206.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

26 lip 2018

Adres i termin dostawy

Śniekozy, 27-640, Polska

27 lip 2018