(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

FORD MOndeo (Nr 3010264)

FORD MOndeo

Marka i model:

FORD Mondeo

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 501.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Słupsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.