(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Mondeo (Nr 3532009)

Ford Mondeo

Marka i model:

Ford Mondeo

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 324.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Szamotuły

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.