(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mondeo (Nr 4915802)

Marka i model:

Ford Mondeo,

Waga w kg (łączna):

1500.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1170.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Friedrichshafen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kutno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.