(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mondeo (Nr 5233122)

Ford Mondeo

Marka i model:

Ford Mondeo

Waga w kg (łączna):

2600

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3027.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Castellón De La Plana / Castelló De La Plana

Od 23 gru 2019 do 25 gru 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Od 27 gru 2019 do 29 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.