(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mondeo (Nr 6715171)

Ford Mondeo
Waga Sztuk:
Ford Mondeo 5 Gen. (2014 - 2020) Sedan
Długość
486 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1550 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1550 kg
Dystans 852 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 2 lis 2020 do 16 lis 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Clare, Ennis

Od 16 lis 2020 do 23 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.