Ford Mondeo (Nr 7215810)

Waga
Sztuk
Ford Mondeo 4 Gen. [restyling] (2010 - 2015) Sedan
Długość
484 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1490 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1490 kg
Dystans
2235 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Waterford, Dungarvan

Od 31 maj 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Subkowy

Od 1 cze 2021 do 10 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.