Ford Mondeo (Nr 7534195)

Ford Mondeo
Waga
Sztuk
Ford Mondeo 4 Gen. (2007 - 2010) Kombi
Długość
483 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1511 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1511 kg
Dystans
2983 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 3 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Kolbuszowa

Od 17 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.