(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mondeo (Nr 7578605)

Waga
Sztuk
Ford Mondeo 4 Gen. [restyling] (2010 - 2015) Liftback
Długość
478 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1503 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1503 kg
Dystans
2384 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northern Ireland, Londonderry/derry

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płock

Od 1 maj 2021 do 8 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.