(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 16:01

Ford Mondeo Combi (Nr 2119071)

Ford Mondeo Combi

Marka i model:

Ford Mondeo Combi

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1670.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Fécamp, 76400, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny