(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 06:39

ford Mondeo MK4

(Nr 2164188)

Marka i model:

Ford Mondeo MK4

Waga w kg (łączna):

1455.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1776.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bradford, Wielka Brytania

Od 19 lis 2017 do 26 lis 2017

Adres i termin dostawy

Otmuchów, 48-385, Polska

Od 19 lis 2017 do 26 lis 2017