(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

ford mondeo mk4 hb (Nr 5490710)

Marka i model:

ford mondeo mk3

Waga w kg (łączna):

1360

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1529.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Loyettes

Od 26 lis 2019 do 29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łask

Od 26 lis 2019 do 1 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.