(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mondeo mk5 (Nr 4810724)

Ford Mondeo mk5

Marka i model:

Ford Mondeo `

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 407.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 29 sie 2019 do 5 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Od 5 wrz 2019 do 8 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.