(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mustang (Nr 6562058)

Ford Mustang
Waga Sztuk
Ford Mustang 5 Gen. [2th restyling] (2012 - 2014) Cabriolet
Długość
478 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1801 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1801 kg
Dystans 4705 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Oregon, Portland

Od 14 gru 2020 do 19 gru 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Nowy Jork, Albany

Od 17 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.