(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Mustang (Nr 7756612)

Waga
Sztuk
Ford Mustang
Długość
350 cm
ok.
1500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1500 kg
Dystans
777 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Brema

Od 27 maj 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Rheinfelden

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.