(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Mustang (Nr 7813763)

Waga
Sztuk
Ford Mustang 3 Gen. (1978 - 1993) Coupe
Długość
455 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
132 cm
ok.
1242 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1242 kg
Dystans
352 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 15 cze 2021 do 18 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.