(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Mustang 1965 (Nr 5395762)

Ford Mustang 1965

Marka i model:

Ford Mustang

Waga w kg (łączna):

1250

Budżet zlecenia [€]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Od 16 lis 2019 do 23 lis 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

Od 20 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.