(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-06-07 15:32

Ford Mustang 1971 (Nr 2806760)

Marka i model:

Ford Mustang

Waga w kg (łączna):

1615.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 607.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Gdynia, Polska

11 cze 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

12 cze 2018