Ford Mustang x 1, Datsun mi-Do x 1 (Nr 6533091)

Ford Mustang x 1, Datsun mi-Do x 1
Waga Sztuk:
Ford Mustang 4 Gen. (1993 - 2005) Coupe
Długość
461 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
134 cm
ok. 1547 kg
1
Sprawny*:
Tak
Datsun mi-Do 1 Gen. (2015 - 2020) Hatchback
Długość
395 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1160 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2707 kg
Dystans: 2129 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Suffolk, Felixstowe

Od 13 paź 2020 do 21 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 30 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.