Ford Probe (Nr 6618755)

Ford Probe
Waga Sztuk:
Ford Probe 2 Gen. (1993 - 1998) Coupe
Długość
458 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
131 cm
ok. 1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1280 kg
Dystans 1330 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Bueu

Od 30 lis 2020 do 3 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cadaqués

Od 3 gru 2020 do 4 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.