(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Ranger (Nr 4540957)

Ford Ranger

Marka i model:

ford ranger

Waga w kg (łączna):

1775.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2057.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Mondonville

Od 2 wrz 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.