Ford Ranger (Nr 6445289)

Ford Ranger
Waga Sztuk:
Ford Ranger 4 Gen. [restyling] (2015 - 2018) Double Cab pickup 4-Doors
Długość
536 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
181 cm
ok. 2256 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2256 kg
Dystans: 1167 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 15 sie 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Luton, Luton

Od 15 sie 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.