(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-12-01 22:52

ford s-max (Nr 3585097)

ford s-max

Marka i model:

Ford s-max

Waga w kg (łączna):

1530.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 537.00 km

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Herford, 32049, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pszczew, 66-330, Polska

Termin elastyczny