Ford S-Max (Nr 6482810)

Ford S-Max
Waga Sztuk:
Ford S-Max 1 Gen. [restyling] (2010 - 2015) Minivan
Długość
480 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
166 cm
ok. 1771 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1771 kg
Dystans: 1865 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Od 17 wrz 2020 do 27 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Devon, Exeter

Od 24 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.