Ford S-Max (Nr 7628693)

Ford S-Max
Waga
Sztuk
Ford S-Max 1 Gen. [restyling] (2010 - 2015) Minivan
Długość
480 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
166 cm
ok.
1679 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1679 kg
Dystans
2477 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grudziądz

Od 1 lip 2021 do 7 lip 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Banff

Od 7 lip 2021 do 16 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.