(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ford taunus 1970r (Nr 7595157)

ford taunus 1970r
Waga
Sztuk
ford taunus 1970r
Długość
4750 cm
ok.
1150 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1150 kg
Dystans
1658 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Umbria, Perugia

12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.