Ford Taurus (Nr 7294348)

Ford Taurus
Waga
Sztuk
Ford Taurus 6 Gen. (2009 - 2020) Sedan
Długość
513 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
154 cm
ok.
1811 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1811 kg
Dystans
5128 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, منطقة الرياض, Rijad

1 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 1 kwi 2021 do 1 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.