(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Thunderbird (Nr 6632024)

Ford Thunderbird
Waga
Sztuk
Ford Thunderbird 11 Gen. (2000 - 2005) Cabriolet
Długość
473 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
132 cm
ok.
1712 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1712 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Milton Keynes, Milton Keynes

Od 31 paź 2020 do 4 gru 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madera, Funchal

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.