(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 13:44

Ford transit

(Nr 2641088)
Ford transit

Marka i model:

Ford transit

Waga w kg (łączna):

750.00

Dystans: 149.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Leembaan 45, Deurne, 5753CW, Holandia

Od 28 kwi 2018 do 3 maj 2018

Adres i termin dostawy

Rue Edmond Tollenaere - Edmond Tollenaerestraat 69, Ville de Bruxelles - Stad Brussel, 1020, Belgia

3 maj 2018