(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

FORD TRANSIT (Nr 4353605)

Marka i model:

FORD TRANSIT

Waga w kg (łączna):

1750

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 603.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Kwidzyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Pławna Dolna

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.