(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Transit (Nr 4471901)

Ford Transit

Marka i model:

Ford Transit

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 95.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rawa Mazowiecka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.