(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Transit (Nr 5577979)

Ford Transit

Marka i model:

Ford Transit

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [zł]:

2600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1526.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Bourgogne-Franche-Comté, Mâcon

Od 11 gru 2019 do 12 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 13 gru 2019 do 14 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.