(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 13:57

Ford Transit 280S 2.2 TDCI

(Nr 2320076)

Marka i model:

Ford Transit 280S 2.2 TDCI

Waga w kg (łączna):

2600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2167.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rotterdam, Holandia

Od 1 lut 2018 do 9 lut 2018

Adres i termin dostawy

Sofia, 1000, Bułgaria

Termin elastyczny