(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Transit Custom Long (Nr 7320769)

Waga
Sztuk
Ford Transit Custom Long
Długość
534 cm
Szerokość
229 cm
Wysokość
203 cm
1895 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1895 kg
Dystans
2584 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Västerbotten, Skellefteå

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Łomnica-Zdrój

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.