(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-11-18 10:17

Ford Transit kontener

(Nr 2163012)

Marka i model:

Ford Transit Kontener

Waga w kg (łączna):

2290.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 310.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

20 lis 2017

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

21 lis 2017