(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Transit tipper (Nr 5224654)

Ford Transit tipper

Marka i model:

Ford Transit

Waga w kg (łączna):

3500.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1925.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Luton, Luton

Od 22 paź 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

Od 22 paź 2019 do 1 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.