(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-05-30 11:49

Ford Windstar (Nr 1818738)

Ford Windstar

Marka i model:

van Ford Windstar

Waga w kg (łączna):

1890.00

Dystans: 304.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Nowy Dwór Mazowiecki, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dorohusk-Osada, 22-175, Polska

Termin elastyczny