(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 21:30

Ford Windstar

(Nr 2122527)
Ford Windstar

Marka i model:

Ford Wondstar

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1004.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Monachium, Niemcy

Od 3 lis 2017 do 9 lis 2017

Adres i termin dostawy

Tarnów, 33-100, Polska

Od 3 lis 2017 do 12 lis 2017