(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fragile (Nr 6718608)

Fragile

Długość [m]:

1.00

Szerokość [m]:

1.00

Wysokość [m]:

1.30

Waga w kg (łączna):

700

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Be carrefoul

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 1148.00 km

Adres i termin nadania

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych jest konieczność zawczasu pomyśleć o możliwości zabezpieczenia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń paczki warto wypełnić gąbczastymi częściami ochronnymi. Delikatną rzecz dobrze jest owinąć w folię bąbelkową – głównie swoje zainteresowanie trzeba poświęcić przedmiotom ze szkła oraz dodatkowo należy zapełnić puste miejsca w opakowaniu, żeby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz ochronienia elementu folią, istotne będzie również otoczenie elementu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudełka.

Jeżeli przewozimy duże tłukące się przedmioty na przykład szklane półki, to powinno się ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła element owijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, układamy w pudle i czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z podobnym komunikatem.

Małe ze szkła przedmioty np. szklanki, butelki można owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. W kolejnym etapie układamy je w kartonie w ten sposób, aby nie dotykały się. W taki sam sposób pakujemy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, takich jak lampy czy telewizory, warto wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, takie jak ubrania lub gąbki.

Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania oraz daty przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, jeśli życzymy sobie użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli chcemy, aby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 zł.